W niedzielę 22 marca po południu mieszkaniec gminy Szczytno w kompleksie leśnym, za budynkiem mieszkalnym, znalazł przysypany ściółką przedmiot przypominający niewybuch z okresu II wojny światowej.

Pocisk pod ściółką
Pirotechnicy ustalili, że odnaleziony przedmiot to pocisk przeciwpancerny PG-7 do granatnika RPG-7.

O znalezisku poinformował policję. Na miejsce przyjechał patrol minersko – pirotechniczny Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Policyjni pirotechnicy ustalili, że odnaleziony przedmiot to pocisk przeciwpancerny PG-7 do granatnika RPG-7. Mundurowi zabezpieczyli miejsce znaleziska do czasu przybycia saperów z 9. Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego. Ci zabrali pozostałość z czasów wojny po to, by bezpiecznie ją zneutralizować.

- W przypadku znalezienia niewybuchu lub niewypału nie należy go dotykać, oglądać czy przenosić, lecz natychmiast zadzwonić na policję – przypomina sierż. Izabela Cyganiuk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Dodaje, że wojskowy materiał wybuchowy, niezależnie od daty jego produkcji, wciąż zachowuje swoje właściwości i jest odporny na działanie warunków atmosferycznych.